Kredyt na oświadczenie. Czym różni się od innych?

Anonimowo / 6 lat temu / 0 komentarze

Wymagania stawiane klientowi, który stara się o pożyczkę są różne w zależności od firmy. Największa ilość dokumentów i zaświadczeń czeka osoby, które starają się o kredyt w banku. Dlatego taka procedura może trwać nawet do kilku tygodni. Alternatywą są szybkie pożyczki dostępne w różnych wariantach. Charakteryzują się one mniejszą ilością zaświadczeń oraz prostszą procedurą. Niektóre z portali udzielają pożyczki na dowód, czyli zobowiązania, które klient może otrzymać okazując tylko dowód tożsamości. Inne zaś specjalizują się w pożyczkach dla zadłużonych, te z kolei nie sprawdzają osób starających się o chwilówkę w rejestrze dłużników. Jeszcze inną formą pomocy gotówkowej jest kredyt na oświadczenie o dochodach, o którym dziś będzie ten artykuł.

Czym różni się kredyt na oświadczenie od innych?

W niektórych firmach pożyczkodawcy wymagają udowodnienia zatrudnienia i wykazania wysokości zarobków. Odbywa się to na różny sposób niektórzy proszą o wyciąg z konta bankowego z ostatnich kilku miesięcy albo o skan umowy o pracę. Dawniej zdarzało się, że firmy pożyczkowe dzwoniły do miejsca zatrudnienia petenta, w ten sposób weryfikując, czy rzeczywiście jest zatrudniony, w tym miejscu, które wpisał w formularzu. Jednak było to bardzo przykre i niekomfortowe dla klientów i często powodowało później problemy w pracy. Dlatego też na rynku pojawiły się nowe kredyty na oświadczenie. Dzięki nim klient może załatwić wszystkie formalności jednym oświadczeniem. W takim dokumencie pożyczkobiorca wpisuje swoje dane osobowe oraz informacje o swoim dochodzie i formie zatrudnienia. Składając podpis na takim oświadczeniu, klient poświadcza, że dane wpisane powyżej są zgodne z prawdą. Kredyt na oświadczenie o dochodach jest komfortowy zarówno dla pożyczkobiorcy jak i pożyczkodawcy, gdyż na podstawie tego jednego dokumentu jest udzielana pożyczka. Nie potrzebne są żadne inne zaświadczenia, dlatego też cała procedura trwa zaledwie kilka minut.

Dla kogo został stworzony kredyt na oświadczenie o dochodach?

kredytu na oświadczenie powinny skorzystać osoby, które potrzebują szybko gotówki. Dzięki temu, że cała procedura sprowadza się do jednego dokumentu, taka pożyczka to ogromna oszczędność czasu. Co więcej jest to perfekcyjna opcja dla osób, które z różnych powodów nie mogą zdobyć potwierdzenia zatrudnienia i zarobków, ponieważ na przykład pracują na czarno lub wypłatę dostają w gotówce. Kredyt na oświadczenie o dochodach jest opcją, z której tak naprawdę może skorzystać każdy pełnoletni obywatel, gdyż nie potrzeba żadnych dokumentów, potwierdzeń, wystarczy wypełnić formularz i złożyć podpis. To dobra alternatywa szczególnie dla tradycyjnego kredytu w banku, który jest bardzo trudny do uzyskania.

Zalety i wady kredytu na oświadczenie

Zaletą kredytu na oświadczenie jest jego szybkość. Formalności zajmują dosłownie klika minut. Kolejnym plusem jest na pewno dostępność i komfort tej formy kredytu. Kredyt na oświadczenie o dochodach jest dostępny dla wszystkich bez względu na formę zatrudnienia, czy wysokość dochodów. Jest to wygodny sposób uzyskania pomocy finansowej. Do zalet tego kredytu można zaliczyć również fakt, że nie jest on oferowany jedynie przez instytucje pozabankowe, ale również przez niektóre banki. Suma kredytu na oświadczenie może wynosić nawet do 20 000 złotych, co znacznie przekracza sumę przeciętnych chwilówek. Jedyna wada, którą posiada kredyt na oświadczenie jest fakt, że osoby nieodpowiedzialne, mogą zrobić sobie krzywdę kłamiąc w oświadczeniu o dochodach. Oświadczenie o dochodach powinno być wypełnione w pełni uczciwie, aby pożyczkodawca mógł zdecydować, jaką najwyższą sumę dany klient może bezpiecznie spłacić. Jednak niektórzy konsumenci chcąc uzyskać więcej gotówki wpisują niezgodne z prawdą dochody, co w konsekwencji sprawia, że nie mogą poradzić sobie ze spłatą kredytu i wpadają w długi.

Kredyt na oświadczenie to wyjątkowy produkt na rynku, który jest wyciągniętą ręką banków i instytucji pozbankowych w stronę klienta. Pożyczkodawcy traktują klienta jak partnera i ufają jego słowom. Dlatego warto korzystać z tej usługi mądrze i pokazać, że na to zaufanie się zasługuje. Nie warto przekłamywać oświadczenia o dochodach, bo tak naprawdę najwięcej szkód może to przynieść nie bankom, czy portalom pożyczkowym, ale klientom, za którymi niespłacone długi w konsekwencji kłamstwa mogą ciągnąć się jeszcze długo.

Komentarze

No comments results found.