Pożyczka na komunię. Najmodniejsze prezenty w tym roku.

Anonimowo / 6 lat temu / 0 komentarze

Maj to czas komunii, dlatego na pewno wiele osób staje teraz przed problemem wyboru prezentu dla dziecka z tej okazji. Kiedyś na komunię otrzymywało się rower od chrzestnego, teraz czasy się zmieniły i coraz częściej jego miejsce zajmują kłady, konsole i tym podobne. Problemem nie tylko może okazać się trafienie w gust młodego człowieka, ale również cena takiego sprzętu. Jak kupić prezent pasujący do gustu dziecka komunijnego i nie pójść z torbami? Czy pożyczka na komunię jest potrzebna? Co w tym roku cieszy się największą popularnością?

Pożyczka na komunię

Pożyczka na komunię to prosty sposób na szybkie zdobycie potrzebnej gotówki na prezent dla dziecka. Najbardziej przydatna będzie dla rodziców oraz chrzestnych. Według tradycji to właśnie prezent od nich są tymi najbardziej okazałymi. Nawet jeśli komunia jest już w ten weekend nie musisz się martwić, bo pożyczkę na komunię może otrzymać dosłownie każdy pełnoletni obywatel Polski, a cały proces wnioskowania trwa zaledwie kilkanaście minut. Co jednak kupić i ile powinien kosztować taki prezent?

Podobnie jak w przypadku prezentów ślubnych przyjmuje się, że prezent komunijny powinien być o zbliżonej cenie co koszt jednej osoby na danym przyjęciu. Oznacza to, że jeśli chrzestny zamierza dać prezent od siebie i żony to powinien on wynosić dwukrotność szacowanego kosztu poczęstunku na przyjęciu komunijnym. W zależności od tego czy uroczysty obiad jest w restauracji, sali bankietowej, czy też domu koszt może wahać się od 50 do nawet 200 zł za talerzyk. Oczywiście jest to jedynie pewna podpowiedź. Prezent powinien być dopasowany do możliwości finansowej danej pary i w zależności od tego trochę droższy lub tańszy.

Co kupić?

Pożyczka na komunię w otrzymaniu jest dziecinnie łatwa. Trudniejszym pytaniem jest co kupić za te pieniądze kupić. Przedstawiamy 5 uniwersalnych i modnych propozycji na prezent komunijny, które sprawdzą w przypadku każdego dziecka.

  • 1.Biżuteria

Zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki dobrym pomysłem jest zakup biżuterii. Jest to prezent uniwersalny, który na pewno zostanie przez nich doceniony za parę lat i będzie wspaniałą pamiątką na długie lata. Dla dziewczynek polecane są naszyjniki, bransoletki, pierścionki, czy też kolczyki. W przypadku chłopców można zainwestować w spinkę do krawata albo spinki do mankietów. Jest to najbardziej uniwersalny prezent i przy tym najbezpieczniejszy.

  • 2.Zegarek

Kolejnym pomysłem na prezent jest zegarek. Zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek może to być przydatny drobiazg, który będzie służył latami. Zarówno biżuteria, jak i zegarek są produktami, które występują w bardzo szerokim przedziale cenowym, co oznacza, że każdy może przeznaczyć na zakup dokładnie tyle gotówki, ile chce.

  • 3.Sprzęt elektroniczny

W obecnej chwili sprzęty takie jak smartphone, czytnik e-booków, konsole, laptopy, tablety, słuchawki czy monitory są właściwie każdemu potrzebne, a jeśli chce się zdobyć naprawdę dobrej jakości sprzęt to nawet myszka komputerowa może osiągać poważne kwoty kilkuset złotych (w przypadku tych gamingowych). Dlatego warto dopytać się rodziców, co akurat dziecko potrzebuje i zainwestować dla niego w taki sprzęt. Na pewno będzie zadowolone.

  • 4.Kursy

Ciekawym pomysłem są też różnego rodzaju kursy. W zależności od zasobności portfela i zainteresowań dziecka można zdecydować się na kursy językowe, tańca, sztuki walki, a może rysunku, czy śpiewu. Taki prezent pomoże mu się rozwinąć, a także będzie nietypowy i zaskakujący.

  • 5.Książki

Dobrym prezentem są też książki. Na komunię warto sprezentować dziecku Pismo Święte w ładnym wydaniu, które będzie służyło mu w kolejnych latach. W końcu komunia jest przede wszystkim wielkim wydarzeniem duchowym, dlatego taki prezent będzie jak najbardziej na miejscu.

Powyżej zostało przedstawionych 5 propozycji na komunijny prezent. Zaletą ich wszystkich jest to, że są one w różnych przedziałach cenowych, czyli każdy może dopasować ich cenę do swoich możliwości finansowych. Pożyczka komunijna może pomóc, jednak nie jest w przypadku tych prezentów konieczna. Co więcej są one bardzo uniwersalne, co oznacza, że można zainwestować w nie, nawet jeśli nie zna się upodobań dziecka. Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże znaleźć Ci perfekcyjny prezent na zbliżający się sezon komunii.

Powodzenia!

Komentarze

No comments results found.