Pożyczki 24h – porównanie

Anonimowo / 6 lat temu / 6 komentarze

Nazwa pożyczka 24h może być mylna dla klientów, bo to wyrażenie nie zawsze jest stosowane przez firmy we właściwy sposób. Głównie ze względów marketingowych portale nadużywają tej nazwy i często naciągają jego definicje. Pożyczka 24h to zobowiązanie, które firma udziela przez całą dobę. Przy tak ogólnej definicji można stwierdzić, że większość portali ma w swojej ofercie taką właśnie pożyczkę. Pożyczki przez internet charakteryzują się tym, że wniosek o gotówkę można wysłać o dowolnej godzinie w dowolnym dniu włącznie ze świętami. Pytanie pojawia się tylko kiedy ten wniosek zostanie rozpatrzony. W Polsce do tej pory nie pojawiła się firma, która rozpatruje wnioski klientów w czasie nocy, co oznacza, że przy złożonym wniosku w nocy, gotówki można się spodziewać najwcześniej rankiem na koncie. Jednak nie jest to zła wola firm pożyczkowych, ale ograniczenia ze względu na wymagania prawne.

Czy pożyczka 24h nie istnieje?

Jeśli poprzez pożyczkę 24h rozumiemy produkt finansowy udzielany przez całą dobę, to niestety nie ma takich dostępnych w Polsce. Jednak istnieje parę firm, które pracują od samego rana do późnych godzin wieczornych. W niektórych jest możliwość otrzymania gotówki nawet od 7:00 rano do 22:00 w nocy. Wnioski złożone pomiędzy tymi godzinami są rozpatrywane jako pierwsze rano, dlatego gotówki na koncie można się spodziewać nawet przed 8:00. Brzmi dobrze? To zapoznajcie się z trzema firmami o najdłuższych godzinach pracy na rynku.

Wonga

Pod względem godzin otwarcia nie ma on sobie równych. Można powiedzieć właściwie, że w Wonga pożyczka 24h jest możliwa. Firma pracuje siedem dni w tygodniu 7:00 – 22:00. Godziny zostały dostosowane do godzin pracy BIK, z której portal pozyskuje informacje na temat klienta. Jedynie w dni ustawowo wolne od pracy firma nie udziela pożyczek. W Wonga pierwsza pożyczka darmowa nie jest, ale kosztuje zaledwie 10 zł. Dlatego właśnie ten portal cieszy się taką popularnością. Wnioski wysłane chwilę przed 22:00 lub w nocy są rozpatrywane zaraz po 7:00 kolejnego dnia, czyli nawet jeśli w nocy przypomni się nam, że rano musimy koniecznie za coś zapłacić, to składając wniosek nawet o 3:00 w nocy możemy zakładać, że rano jak się obudzimy gotówka będzie czekała na naszym koncie. Czas w jakim gotówka znajdzie się na naszym koncie jest uzależniona silnie od banku, w którym posiadamy konto dokładne dane na temat czasu dla poszczególnych banków można znaleźć na stronie Wongi.

NetCredit

Na drugim miejscu w naszym zestawieniu można znaleźć firmę NetCredit, która przyjmuje wnioski zarówno od poniedziałku do piątku, jak również w weekendy. Godziny pracy ma nieco krótsze niż Wonga, bo w tygodniu wnioski przyjmowane są w godzinach 7:00 - 21:00, w sobota 8:00 - 20:00, a w niedzielę 9:00 - 20:00. Wielkim atutem portalu jest natomiast pierwsza pożyczka do 2 000 zł za darmo.

Vivus

Trzecią firmą, w której można otrzymać pożyczkę 24h jest Vivus. Jego godziny pracy w tygodniu to 8:00- 22:00, a w weekendy 8:00- 20:00. W Vivus pierwsza pożyczka jest zupełnie za darmo nawet do 3 000 zł. Kolejną zaletą Vivus jest bardzo szybkie rozpatrywanie wniosków. W godzinach pracy firmy trwa to jedynie 15 minut.

Oto trzy firmy, które klientom udzielają pożyczek w największych ramach czasowych. Pożyczka 24/7 nie jest możliwa ze względu na ograniczenia związane z dostępnością do rejestrów dłużników, w których portale muszą sprawdzać swoich klientów. Jednak propozycje przedstawione powyżej pozwalają na wnioskowanie 24/7 i otrzymanie gotówki naprawdę najszybciej jak tylko się da.

Komentarze

No comments results found.