Pożyczka na samochód czy leasing?

W dzisiejszych czasach wiele osób nie wyobraża sobie przemieszczania się po mieście bez samochodu. Wiele osób traktuje również ten środek transportu jako ich narzędzie do pracy, ponieważ ze względu na specyfikacje wykonywanego przez nich zawodu, nie mogliby korzystać z transportu publicznego. Samochód to jednak wiele wydatków z nim związanych takich jak paliwo, ubezpieczenie, naprawy eksploatacyjne, ale również wszystkie inne. Kto ma samochód i to taki kilkuletni, sam najlepiej wie, ile w skali roku to wszystko kosztuje. Pozyczka na samochód to sposób na dodatkową gotówkę, która może pomóc w zakupie nowego pojazdu lub pokryć wydatki związane z jego naprawą. 

2500 zł 35000 zł
Okres spłaty: 0 dni
Kwota pożyczki:
PożyczkodawcaOcena Pierwsza pożyczka Kwota pożyczki Okres spłaty
Brak wyników.

Przy wyborze finansowania zakupu samochodu należy zadać sobie pytanie – leasing czy pożyczka samochodowa? Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Leasing to przede wszystkim opcja przeznaczona dla właścicieli działalności gospodarczych, którzy mogą skorzystać z tej opcji najtaniej. Istnieją jednak również leasingi konsumenckie, o które można starać się, nie posiadając DG. Leasing ma jednak jedną sporą wadę w stosunku do pożyczki – w momencie spłaty leasingu samochód pozostaje własnością banku, a nie naszą. Dopiero ostateczny wykup samochodu pozwoli nam nabyć do niego pełne prawa. Inaczej jest jednak przy wyborze pożyczki na samochód. Tutaj za otrzymane pieniądze oraz ewentualne nasze oszczędności kupujemy samochód, który staje się już od samego początku naszą własnością. Pożyczka na samochód to po prostu pożyczka gotówkowa, dzięki której dostajemy pieniądze na zakup, a nie samo auto „na raty”.

Aby skorzystać z pożyczki na samochód, wystarczy wybrać jej parametry, czyli kwotę pożyczki, termin zwrotu oraz wysokość wkładu własnego, a następnie skorzystać z usług jednego ze współpracujących z nami serwisu. Następnie należy wypełnić wniosek o pożyczkę i czekać na jego akceptację ze strony pożyczkodawcy. Pożyczka na auto jest rozwiązaniem znacznie wygodniejszym niż leasing, ponieważ nie trzeba tutaj spełniać wyjątkowo wygórowanych wymagań bankowych. Firmy pożyczkowe bazują na znacznie niższej ilości formalności, dzięki czemu, gdy trafi Ci się okazja na swój wymarzony samochód, możesz błyskawicznie uzyskać potrzebne Ci fundusze na jego zakup. Spłata zobowiązania jest również bardzo prosta, ponieważ w momencie wnioskowania o pożyczkę wszystkie koszty i prowizje zostają Ci podane z góry, wraz z wysokością miesięcznej raty. Ustaw ją tak, abyś mógł bezproblemowo spłacać ją co miesiąc, bez obciążania domowego budżetu.

Tak jak zostało już powiedziane wcześniej, koszt pożyczki na samochód zależy przede wszystkim od jego ceny oraz ilości miesięcy, w które zobowiązujesz się zwrócić otrzymane pieniądze. Pożyczka na samochód i jej koszt zależą również od wysokości Twojego wkładu własnego. Im jest on wyższy, tym pożyczkodawca chętniej i taniej pożyczy Ci pieniądze, ponieważ zwiększa to szanse na spłatę zobowiązania. Pamiętaj jednak, aby wysokość pożyczki samochodowej oraz ilość miesięcy, w które obligujesz się je oddać, wybrać rozsądnie i z wcześniejszym dogłębnym przemyśleniem tematu. Jej parametry mają największy wpływ na koszt całego zobowiązania, jeżeli więc nie chcesz wpaść w problemy finansowe i czasowy brak płynności finansowej, skontaktuj się ekspertami od ryzyka w firmach pożyczkowych. Razem z nimi podejmiesz najlepsze rozwiązanie i zniwelujesz szansę powstania problemów finansowych do minimum.

Komentarze

No comments results found.