City break- czyli sposób na podróże bez urlopu.

Anonimowo / 6 lat temu / 39 komentarze

Wakacje powoli dobiegają końca i wielu z nas wykorzystało już swój urlop. Jednak ciężko wrócić do szarej rzeczywistości, gdy taka piękna pogoda na dworze, a na mediach społecznościowych codziennie przybywa zdjęć znajomych z tropikalnych wysp. Nawet jeśli już nie masz dni wolnych nie musisz smętnie odliczać dni do kolejnych wakacji. Usiądź z laptopem i zaplanuj city break na weekend. Dzięki temu nie będziesz musiał wziąć dni wolnych w pracy, a weekendowa przygoda sprawi, że nabierzesz sił na następny tydzień pracy. Kolejną zaletą city braków jest ich cena, zwykle jest to zaledwie kilkaset złotych, dlatego nawet jeśli obecnie nie dysponujesz takimi pieniędzmi możesz bez problemu skorzystać z pożyczki na podróż.

Zalety city break

City break pochodzi z angielskiego i oznacza kilkudniową najczęściej weekendową wycieczkę do jednego z większych miast Europejskich. Taka wycieczka ma wiele zalet. Pierwsza z nich to bardzo łatwy dojazd. Do miast takich jak Rzym, Paryż, Mediolan, Berlin, Monachium, Londyn można dolecieć w 1,5-2 h właściwie z każdego większego lotniska w Polsce. Dlatego opłaca się odwiedzić te miasta na weekend, bo na miejscu nadal pozostaje wiele czasu na zwiedzanie.

Po drugie duże miasta mają wiele do zaoferowania. Na relatywnie niewielkiej powierzchni można znaleźć wiele atrakcji turystycznych, które spokojnie wystarczą na zaplanowanie pełnego wrażeń weekendu.

Trzecią zaletą jest cena. Wyjazd na dwa dni to koszt około 300 – 500 zł. Dlatego mogą sobie pozwolić na niego nawet osoby z nadwyrężonym budżetem. Na pomoc przychodzą także pożyczkodawcy, którzy oferują pożyczki na wyjazd. W przeciwieństwie do zwykłych tygodniowych wyjazdów, koszt city breaków nie jest tak bardzo nadwyrężający, dlatego więcej osób może sobie na nie pozwolić.

Jak zaplanować city break?

Na początek należy znaleźć lot. To on jest tutaj największą niewiadomą. Loty do europejskich miast można znaleźć już nawet od 80 zł w tą i z powrotem, ale z drugiej strony potrafią one również kosztować nawet ponad 1000 zł. Dlatego przede wszystkim swoją podróż warto uzależnić od tego, jaką okazję akurat się wypatrzy. W wynajdywaniu tanich przelotów mogą pomóc strony takiej jak skyscnner.pl lub azair.eu.

Następnie warto postarać się o gotówkę. Jeśli nie mamy odłożonych pieniędzy, warto skorzystać z pożyczki na wyjazd online. Wystarczy jeden wniosek, a pieniądze będą na koncie już w 15 minut. Warto też skorzystać z pierwszej darmowej chwilówki online. Obniży to dodatkowo koszty takiego przedsięwzięcia.

Następnie należy znaleźć nocleg na tą jedną lub dwie noce. Jeśli macie wystarczająco środków można spróbować skorzystać z hosteli, a jeśli Wasz budżet jest mocno nadwyrężony można wykorzystać strony takie jak Airbnb.pl lub dla osób odważych couchsurfing.com

Ostatnią rzeczą, którą należy zrobić to sprawdzić, jakie atrakcje czekają na Was w danym mieście. Warto wstępnie zaplanować sobie trasę i miejsca, które chce się odwiedzić. Dwa dni to nie jest dużo czasu na zwiedzenie dogłębnie całego miasta, więc warto skupić się na atrakcjach, które szczególnie są interesujące.

Gdy wszystko jest zaplanowane, wystarczy poczekać do wybranego terminu i cieszyć się city breakiem pod koniec tych słonecznych wakacji. 

Komentarze

No comments results found.