Ile kosztuje założenie firmy? – Pożyczka na dobry start

Anonimowo / 6 lat temu / 151 komentarze

A jakby tak zacząć zarabiać na swój rachunek? Założyć działalność i być swoim własnym szefem? Kusząca, choć też ryzykowana opcja, bo co jeśli się nie uda? Z drugiej strony do odważnych świat należy, ale żeby nie zostawiać wszystkiego opatrzności losu, należy odpowiednio się do założenia firmy przygotować. Odpowiedzi ile kosztuje założenie firmy i po co tak naprawdę jest pożyczka na start znajdziecie poniżej.

Dlaczego firma na początek kosztuje?

Czysto formalne otworzenie firmy w Polsce jest bezpłatne, jednak przecież nie o to chodzi, aby firma istniała jedynie na papierku. Pierwszym kosztem, jaki należy wziąć pod uwagę jest inwestycja w rzeczy potrzebne do prowadzenia danego biznesu. W przypadku informatyków będą to komputery oraz licencje na programy, a w przypadku ślusarza inwestycja w specjalistyczny sprzęt i warsztat. W zależności od branży przygotowanie miejsca pracy będzie bardzo różniło się kosztowo. Dlatego warto na sam początek rozejrzeć się za różnego rodzaju dofinansowaniami, aby w przypadku kosztowniejszych inwestycji zminimalizować początkowy wkład własny.

Kolejnym kosztem, który wiele przedsiębiorców pomija są środki na życie przez pierwsze miesiące prowadzenie działalności. Rzadko kiedy od pierwszego dnia firma zyskuje popularność i zarabia na siebie. Najczęściej na początku pierwsze zlecenia są robione za pół darmo, aby wyrobić sobie markę i dobrą opinię w branży. Dlatego warto pomyśleć o środki na pierwsze miesiące, aby mieć możliwość zapłaty składek oraz pokrycia najważniejszych osobistych wydatków.

Jak zdobyć pieniądze na start firmy?

Na początku na pewno należy przeanalizować dokładnie wszystkie możliwości skorzystania z dotacji, dofinansowań oraz pomocy dla nowych przedsiębiorców. Są one bardzo często w formie bezzwrotnej pomocy lub z bardzo małym oprocentowaniem. Jednak jeśli to wyjście zawiedzie, to warto skorzystać z pożyczki na raty. Pożyczka na raty przez internet to szybka pomoc dla młodego przedsiębiorcy, którą może otrzymać w dosłownie 15 minut. Młodym biznesmenom najczęściej brakuje czasu, dlatego nie warto go tracić na długie, mozolne wnioski w bankach. Dodatkowo bardzo ważne, aby pożyczka na raty była z jak najdłuższym terminem spłat, gdyż warto zawsze mieć pewien bufor bezpieczeństwa, jeśli biznes nie rozkręcił by się tak szybko, jak byśmy sobie tego życzyli.

Pożyczka na raty w przypadku nowych firm jest również o tyle wygodna, że pożyczkodawcy internetowi rzadko kiedy wymagają bardzo dobrej historii kredytowej. Najczęściej wystarczy niefigurowanie jako dłużnik w rejestrze, który dana firma sprawdza. Jeśli chodzi o inne instytucje finansowe, to wymagania są dużo wyższe i niestety młoda firma ma małą możliwość ich spełnienia. Szczególnie jeśli nie zdołała jeszcze w pełni rozwinąć swoich skrzydeł.

Warto założyć firmę z głową

Jeśli chcesz założyć firmę, to pamiętaj, aby na początku zaplanować wszystko, co do najmniejszego szczegółu. Ważne jest także pozostawienie sobie dużego buforu bezpieczeństwa na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. A przeciwności losu na młodego biznesmena czeka wiele. Konkurencja na rynku jest bardzo duża i co dzień pojawia się wiele nowych firm, dlatego, aby przetrwać trzeba być wytrwałym i wiernym swoim ideałom. Co więcej tak jak w życiu prywatnym stronienie od kredytów może być bezpiecznym podejściem, to w biznesie nie jest dobrą taktyką. Często, aby dotrzymać kroku konkurencji trzeba inwestować w biznes. Kredyt pozwala na szybszy rozwój i umożliwia przedostanie się na czołówkę w branży. Jest on szczególnie ważny na początku, kiedy buduje się swoją markę i nie można pozwolić sobie na półśrodki i brak profesjonalizmu.

Pomimo, że firma na początek może kosztować naprawdę dużo, gdyż zakup sprzętu i wynajem lokalu oraz pierwsze miesiące mogą uderzyć nas naprawdę po kieszeni, to na pewno warto się tego podjąć. Praca na własny rachunek daje niesamowicie dużo satysfakcji oraz w późniejszym czasie dużo lepsze zarobki. Dlatego jeśli masz dobry pomysł na biznes, to nie wahaj się ani chwili dłużej. Weź pożyczkę na raty i zostań swoim własnym szefem. 

Komentarze

No comments results found.