Kredyt dla rolnika – gdzie i na co możesz się o niego ubiegać?

Anonimowo / 7 lat temu / 8 komentarze

Praca rolnika nie jest prosta, bo jego przychody zmieniają się w zależności od pory roku, a na dodatek pomyślność jego biznesu jest uzależniona od czynnika zewnętrznego jakim jest pogoda. Jeśli chodzi o otrzymanie kredytu, to również mają tu trochę pod górkę, bo aby otrzymać zwykły kredyt gotówkowy najczęściej potrzebne jest zatrudnienie na umowę o pracę na czas nieokreślony. Na szczęście na rynku istnieje również kredyt dla rolnika, który jest zobowiązaniem przystosowanym do potrzeb tego specyficznego zawodu. Można go otrzymać w kilku bankach na naszym rynku, jednak może być spożytkowany jedynie na bardzo konkretne cele. 

Gdzie otrzymasz kredyt dla rolnika?

Kredyt dla rolnika w swojej ofercie ma bank Credit Agricole, który oferuje sumę nawet do 150 000 zł rozłożonych na okres do 2 lat na wydatki związane z gospodarstwem rolnym. W tym banku można też odnaleźć inne kredyty dla rolników jak na przykład kredyt inwestycyjny z okresem spłaty do 9 lat lub kredyt na zakup gospodarstwa rolnego.

Getin Bank również ma produkt dedykowany dla rolników. Podobnie jak w przy pierwszym zobowiązaniu w Credit Agricole suma maksymalna wynosi do 150 000 zł, ale okres spłaty jest dużo dłuży, bo może trwać aż do 8 lat.

Kolejną ciekawą propozycję dla rolników ma Alior Bank, który oferuje im trzy zobowiązania: Kredyt Ago grunt, Kredyt inwestycyjny Agro, Kredyt Agro Maszyna. Pierwszy produkt może być wykorzystany na zakup niezabudowanych użytków rolnych. Drugi natomiast ma szersze zastosowanie, gdyż może być spożytkowany na budowę lub zakup inwentarza, maszyn, czy też remontu gospodarstwa. Ostatni produkt jest stworzony specjalnie dla osób, które potrzebują gotówki na zakup urządzeń i maszyn, a także środków transportu, które są używane w gospodarstwie rolnym.

To tylko trzy propozycje z rynku, jednak podobne kredyty dla rolnika można zdobyć też w bankach takich jak: BGŻ BNP Paribas, Bank Pekao, czy Bank Zachodni WBK. Warto też pamiętać, że przy potrzebnych mniejszych kwotach dobrym rozwiązaniem może być pożyczka na dowód lub pożyczka na raty dostępna w instytucjach pozabankowych. Dzięki uproszczonemu wnioskowi każdy może o taką pożyczkę się starać bez względu na źródło dochodu.

Na co można wydać kredyt dla rolnika?

Kredyt jest tańszym rozwiązaniem niż pożyczka, bo ma niższe oprocentowania, jak również często ma niższą prowizję. Jednak jego główną wadą jest to, że klient nie może go wydać na dowolnie wybrany cel, ale jedynie na zaakceptowany przez bank i wpisany do wniosku. Kredyt dla rolnika rządzi się dokładnie takimi samymi regułami. Na co można go wydać? Najczęściej jest to zakup ziemi, inwentarza, maszyn, czy też urządzeń potrzebnych do prowadzenia gospodarstwa. Kredyt można również spożytkować na remont lub budowę gospodarstwa. Jednak trzeba pamiętać, że każdy bank ma swoje obostrzenia, a często na każdy wydatek ma inne zobowiązanie, tak jak na przykład Alior Bank.

Jeśli potrzebujesz szybko niewielkich pieniędzy, to lepiej skorzystaj z pożyczki przez Internet. Jest ona prosta i łatwa w uzyskaniu, a na dodatek może się o nią starać także osoba prowadząca gospodarstwo rolne. Co więcej pożyczkę online możesz wydać na co chcesz i kiedy chcesz.

Pomimo, że rolnicy często nie mogą skorzystać ze zwykłych kredytów, czy po pożyczek gotówkowych to jednak mają cały wachlarz innych możliwości. Specjalnie dla nich większość banków na rynku przygotowała kredyty odpowiadające potrzebom związanymi z ich biznesem, a pożyczkodawcy internetowi oferują całą gammę różnych zobowiązań, które mogą oni otrzymać od ręki. Także rolnicy naprawdę mają wiele propozycji, z których mogą łatwo wybrać najlepszą do swoich potrzeb.

Komentarze

No comments results found.