Kredyty pozabankowe a kredyty tradycyjne.

Anonimowo / 6 lat temu / 0 komentarze

Jeśli stoicie przed decyzją, gdzie pożyczyć pieniądze, na pewno zastanawiacie się, czym różni się kredyt tradycyjny od pozabankowego i który z nich będzie dla Was najkorzystniejszy. W sieci można przeczytać dużo różnych opinii zarówno pozytywnych jak i negatywnych na temat obu rozwiązań, jednak nie wszystkie źródła można traktować jako wiarygodne. Wybór oferty powinien być podyktowany indywidualną sytuacją finansową klienta, jego przeszłością kredytową oraz rodzajem dochodów. Nie można jednoznacznie stwierdzić, który typ jest lepszy, bo zarówno kredyty pozabankowe jak i tradycyjne są korzystnymi rozwiązaniami. Poniżej przedstawiamy 5 różnic, które pomogą Wam się zdecydować, który rodzaj zobowiązania najbardziej pasuje do Waszej sytuacji.

1.Ilość formalności

Aby otrzymać kredyt pozabankowy online klient musi dostarczyć dużo mniej dokumentów niż przy tradycyjnym bankowym zobowiązaniu. Z pewnością jest to jego największa zaleta i ogromna przewaga nad bankowym kredytem. Aby otrzymać kredyt online pozabankowy wystarczy, że klient wypełni wniosek na stronie pożyczkodawcy, który składa się zwykle z następujących pól:

  • Imię
  • Nazwisko
  • Pesel
  • Data urodzin
  • Konto bankowe
  • Adres zameldowania i zamieszkania
  • Numer telefonu
  • Rodzaj zatrudnienia i średnie miesięczne dochody

Wypełnienie formularza nie zajmuje więcej niż 15 minut. Następnie klient musi zweryfikować swoje dane poprzez przelew 1 gr na rachunek bankowy firmy pożyczkowej. Dzięki temu pożyczkodawca może być pewien, że informacje wpisane we wniosek są poprawne i że osoba wnioskująca nie posługuje się skradzionym dowodem. Po zakończonej procedurze klient powinien w ciągu nawet kwadransa otrzymać decyzję o przyznaniu kredytu pozabankowego przez Internet. Gdy wniosek jest rozpatrzony pozytywnie, gotówka powinna pojawić się na koncie błyskawicznie (przeczytaj o chwilówkach bez weryfikacji).

W przypadku banku, aby otrzymać kredyt klient musi odwiedzić placówkę, w której zazwyczaj musi przedstawić zaświadczenie o zatrudnieniu, potwierdzenie spłacenie wcześniejszych kredytów, cel na który chce otrzymać gotówkę, proponowane przez klienta formy zabezpieczenia, dowód tożsamości lub inny dokument ze zdjęciem.

2.Szybkość

Porównując jedynie ilość formalności w obu kredytach można przypuszczać, że pozabankowe kredyty są dużo szybszym sposobem na otrzymanie gotówki. Z opinii klientów wynika, że cała procedura od wejścia na stronę pożyczkodawcy, aż do otrzymania pieniędzy na konto zwykle nie trwa dłużej niż 1 h. W przypadku kredytu tradycyjnego jest to od kilku dni do nawet 2-3 tygodni w zależności od sytuacji finansowej klienta, sumy zobowiązania i innych czynników. Jak widać pod tym względem kredyty pozabankowe również mają przewagę nad tradycyjnymi zobowiązaniami, gdyż są dużo szybsze w otrzymaniu.

3.Łatwość otrzymania

Pod tym względem także kredyty tradycyjne nie mogą się równać z tymi przez Internet. Klienci mogą wnioskować online o kredyty pozabankowe bez bik, co oznacza, że nie jest sprawdzana ich historia kredytowa. Nawet jeśli w przeszłości mieli oni problemy ze spłatą lub nadal posiadają niespłacone długi nie zamyka im to drogi do otrzymania kredytu pozabankowego. Podobnie klienci, którzy nie mają lub nie mogą udowodnić stałego zatrudnienia, w banku nie mają szans na otrzymanie pieniędzy, a w firmach pożyczkowych nie będą mieli z tym żadnego problemu. Kredyt pozabankowy jest po prostu dużo łatwiejszy do otrzymania i wnioskować może o niego właściwie każda pełnoletnia osoba.

4.Cena

Jeśli chodzi o cenę zwykle tańsze są kredyty tradycyjne. Jednak firmy pożyczkowe bardzo często przygotowują dla swoich klientów korzystne promocje. Przykładem może być pierwsza darmowa pożyczka, którą proponują prawie wszyscy pożyczkodawcy obecnie na rynku. Oznacza to, że klient oddaje dokładnie tyle, ile pożyczył, co też jest najlepszą i najbardziej korzystną opcją na rynku, gdyż klient nie płaci zupełnie nic za otrzymanie pieniędzy. Jednakże trzeba przyznać, że w innych przypadkach kredyty tradycyjne mają mniejsze koszty niż pozabankowe.

5.Kwota maksymalna i okres spłaty

W tym punkcie ciężko mówić o tym, który typ jest lepszy, gdyż każda osoba ma inne wymagania w stosunku do tych parametrów. Kredyty pozabankowe przez internet mają niższe kwoty maksymalne (zwykle do 5 000 zł), jak również krótkie okresy spłaty (do kilku miesięcy). W przypadku kredytów proponowanych przez banki sumy sięgają nawet kilkuset tysięcy, a okres spłaty kilkunastu lat. Dlatego każdy sam musi wybrać jaka suma i czas na oddanie będzie dla niego bardziej odpowiedni.

Ciężko jednoznacznie wskazać zwycięzcę potyczki pomiędzy kredytem online pozbankowym, a kredytem tradycyjnym. Choć ich nazwy są podobne, to jednak różnią się one znacznie w wielu aspektach. Kredyt pozabankowy jest przeznaczony dla osób, które potrzebują szybko gotówki lub z jakiś względów nie mogą starać się o tradycyjne zobowiązania, nie zależy im na wysokich kwotach i chcą dług spłacić jak najszybciej. Kredyt tradycyjny jest skierowany do klientów, których czas nie goni, jednak potrzebują wysokich kwot kredytu, są zainteresowani również rozłożeniem zobowiązania na długi okres czasu. Wybór należy do Ciebie. Który kredyt bardziej pasuje do Twojej sytuacji?

Komentarze

No comments results found.