Straciłeś pracę? Dowiedz się jak szybko zdobyć nowe stanowisko zachowując płynność finansową.

Anonimowo / 6 lat temu / 0 komentarze

Czy wiesz, że obecnie w Polce bezrobocie jest najniższe od 1991 roku, a specjaliści mówią coraz częściej o rynku pracownika? Tak, to pracodawcy muszą teraz zabiegać o pracowników, bo coraz większym wyzwaniem dla nich staje się znalezienie specjalistów do pracy. Dlatego jeśli straciłeś prace to nie przejmuj się. Znajdziesz nową szybciej niż myślisz, a może i nawet na lepszych warunkach niż miałeś dotychczas. Warto, abyś jednak zapoznał się z kilkoma poradami, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy, przed rozpoczęciem szukania nowego stanowiska. Dzięki nim znajdziesz wymarzoną pracę nie tylko szybciej, ale również omijając problemy finansowe szerokim łukiem. To jak, zaczynamy?

Co lubisz w życiu robić?

Jeśli straciłeś właśnie pracę, to może jest to właściwy moment, aby zastanowić nad tym, czy to było to, co chcesz robić. Pamiętaj, że prawdziwy sukces odnoszą zwykle osoby, które lubią swoją prace. Dlatego zadaj sobie pytanie, jakie jest Twoje wymarzone stanowisko i w czym czujesz się najsilniejszy. Wypisz na kartce swoje mocne i słabe strony oraz potencjalne stanowiska. Które z nich pasuje do Ciebie najlepiej? Które najłatwiej dostaniesz?

Przygotuj plan A, B, a nawet C

Nie bój się zawalczyć o swoje marzenia. Złóż swoje CV na wymarzone stanowisko, nawet jeśli nie wierzysz, że możesz je dostać. Skąd wiesz, że twój zapał i pasja nie przekonają pracodawcę? Dla większości z nich chęć rozwoju, proaktywność, a także ambicja jest ważniejsza niż doświadczenie. Dlatego próbuj.

Postaraj się również o pozycje troszkę mniej ambitne, aby w razie niepowodzenia nie zostać z niczym. Tak naprawdę, wysyłaj swoje CV wszędzie, gdzie tylko znajdziesz coś ciekawego dla siebie. Nie martw się na zapas, wyślij i zobacz, kto nawiąże z Tobą kontakt. Jak otrzymasz kilka propozycji to wtedy zastanowisz się, która będzie dla ciebie najkorzystniejsza.

Daj sobie czas

Czasem warto jest dać sobie trochę czasu na wyszukanie tej właściwej oferty. Aby zachować płynność finansową skorzystaj z chwilówki online. Dzięki niej bez problemu będziesz mógł poświęcić się zdobyciu wymarzonego stanowiska. Na pewno lepiej jest skorzystać z pożyczki online, niż utknąć na nierozwojowej i nudnej posadzie. Pozwól sobie poszukać i nie zrażaj się, jeśli od razu się nie udało.

Pamiętaj, że granica pomiędzy czasem na odnalezienie odpowiedniej opcji, a popadaniem w kłopoty finansowe jest bardzo cienka. Tu przyda się zróżnicowanie atrakcyjności pozycji, o które się starasz. Pożyczkę online też trzeba spłacić, więc w takiej sytuacji warto podjąć się gorszej pracy, tylko w celu utrzymania płynności finansowej i szukać dalej. Próbować aż się uda.

Ile dać sobie czasu?

Miesiąc to idealny okres na nowy start. Dzięki ostatniej wypłacie będziesz mógł spokojnie opłacić miesiąc poszukiwań. Pod koniec miesiąca niestety, o ile nie masz dodatkowych funduszy powinieneś zdecydować się na którąś z opcji pracy i wziąć pożyczkę online, na wydatki do pierwszej pensji. Dzięki temu utrzymasz płynność finansową i zyskasz miesiąc na poszukiwania interesującego stanowiska.

Podsumowanie

Podsumowując, nie traktuj utraty pracy jako tragedii, ale jako szansę na znalezienie lepszej i bardziej odpowiadającej twoim zainteresowaniom. Wysyłaj swoje CV do wszystkich firm, które oferują ciekawe dla Ciebie pozycje. Nie bój się aplikować o pracę swoich marzeń, nawet jeśli wymaga ona wyższych kwalifikacji. Daj sobie czas na poszukiwania. Nie bądź niecierpliwy. Kiedy twoje oszczędności zbliżają się ku końcowi, zdecyduj się na pracę nawet trochę gorszą niż dotychczasowa, aby zachować płynność finansową. Do pierwszej wypłaty deską ratunkową może być pożyczka online. A teraz najważniejsze: Nigdy nie rezygnuj ze starań o pracę marzeń. Zainwestuj w kurs, może naucz się dodatkowego języka i nie przestawaj walczyć o swoje marzenia. 

Komentarze

No comments results found.