Pożyczka dla studenta. Top 5 wydatków podczas studiów.

Anonimowo / 6 lat temu / 4 komentarze

O wydatkach studentów mówi się dużo, ale najwięcej żartuje. Jest to bardzo specyficzny okres w życiu człowieka, kiedy młodzi ludzie są rozerwani pomiędzy chęcią samodzielnego utrzymywania się, a brakiem czasu na pracę wynikającą z chęci przyłożenia się do nauki. W tej sytuacji nie pomagają zazwyczaj rodzice, którzy niechętnie przyjmują wysokie wydatki związane z potrzebami swoich, bądź, co bądź dorosłych pociech. Pytania: „A na co ty tyle wydajesz?”, czy „Czy jest Ci to rzeczywiście potrzebne?” wyprowadzają wielu młodych ludzi z równowagi. Z jednej strony są dorośli i wiedzą dokładnie czego potrzebują, z drugiej strony są oni zależni od rodziców, którzy finansują ich wymysły. Nie dziwne, że młodzi ludzi szukają innych źródeł gotówki. Takim właśnie sposobem jest pożyczka dla studenta.

Co to jest pożyczka dla studenta?

Pożyczka studencka jest to zobowiązanie zaprojektowane specjalnie dla osób kontynuujących swoją edukację po liceum w celu uzyskania wykształcenia wyższego. Jej ogromną zaletą jest fakt, że dla pożyczkodawcy nie jest ważne, czy student pieniądze będzie spłacał ze stypendium naukowego, dorywczej pracy w weekendy, czy też kieszonkowego od rodziców, ważne tak naprawdę jest tylko, aby spłata była w terminie. Kolejną zaletą jest prosty proces wnioskowania. Aby otrzymać pożyczkę na studia wystarczy, że wypełni się wniosek na stronie pożyczkodawcy, który nie zajmuje więcej niż 15 minut. Następnie wystarczy potwierdzić dane w wybrany sposób (najpopularniejszym jest przelew 1 gr na konto pożyczkodawcy) i poczekać na decyzję. W ten prosty sposób gotówkę od ręki może otrzymać każda osoba ucząca się.

Na co zazwyczaj jest wydawana pożyczka studencka?

Pożyczka na studia nie wymaga od wnioskującego podania celu, na który spożytkuje pieniądze, jednak wiele firm prowadzi badania statystyczne w celu poznania lepiej potrzeb klienta. Jedno takie badanie dotyczyło wydatków studentów. Wiele jest żartów i anegdotek na temat studenckiego budżetu, a co w rzeczywistości zabiera im najwięcej pieniędzy?

1.Żywność – zgodnie z wynikami badania studenci najwięcej gotówki przeznaczają na jedzenie. Większość z ich dochodów pozostawiają w supermarketach i małych sklepach osiedlowych. Jak wiadomo na głodnego nie da się skupić, dlatego studenci lubią sobie dogadzać kulinarnie.

2.Podróże – wielu studentów mieszka z dala od swoich rodzinnych stron, dlatego też przejazdy pochłaniają dużą część ich budżetu. Szczególnie na pierwszym roku młodzi ludzie starają się nawet co tydzień odwiedzać swoich rodziców, co generuje dość wysokie koszty

3.Ubrania – choć w obecnych czasach na studiach panuje luźniejsze zasady dotyczące ubioru niż dawniej, to jednak nadal wymagane jest przez wielu prowadzących, aby student wyglądał na zajęciach schludnie i w sposób odpowiadający sytuacji, dlatego też na ubrania młodzi ludzie wydają trochę pieniędzy.

4.Zabawa – po ciężkim tygodniu nauki każdemu należy się odrobina zabawy i relaksu, a studenci z tego prawa skrupulatnie korzystają. Jednak każda zabawa kosztuje, dlatego też portfele studenckie po szalonych weekendach są mocno uszczuplone.

5.Książki – są niezbędne do nauki i choć większość młodych osób korzysta z internetu jako źródła informacji, to jednak nadal wiele osób preferuje zdobywać wiedzę z książek.

Powyżej zostało przedstawionych pięć wydatków typowego studenta. Możliwe, że niektóre osoby zaskoczyło to zestawienie, jednak wiadomo, że każdy budżet jest inny i u każdego może to wyglądać odrobinę inaczej. Najważniejsze jest, że bez znaczenia, na co gotówka zostanie wydana, każdy student może liczyć na pożyczkę studencką, dostępną w 15 minut przez Internet.

Komentarze

No comments results found.