Pożyczka na samochód – jak kupić wymarzone auto i nie przepłacić.

Anonimowo / 6 lat temu / 1 komentarze

Samochód to najważniejszy środek transportu w dzisiejszych czasach. Z badań wynika, że w 2015 roku po naszym globie jeździło już ponad 1,1 mld samochodów, a ta liczba cały czas rośnie. Auta zapewniają mobilność. Dzięki nim ludzie nie są uzależnienie od publicznego transportu, czy też innych osób, ale mogą bez problemu się przemieszczać. Polacy cenią sobie te zalety, bo w naszym kraju na jeden samochód przypadają jedynie dwie osoby. Pomimo, że auta są bardzo powszechne, to jednak jest to spory wydatek. Dlatego niewiele osób może pozwolić sobie na taki zakup bez dodatkowego wsparcia. Pożyczka na samochód to idealne wyjście, gdyż jest szybka i korzystniejsza niż pożyczka gotówkowa. Wymarzone auto już jest w zasięgu ręki, jednak za nim podejmiemy decyzję, warto sprawdzić wszystko dokładnie, aby marzenie nie przerodziło się w koszmar. Jak wybrać pożyczkodawcę i jak nie przepłacić – dowiesz się zaraz.

Pożyczka na samochód

Na rynku polskim możemy znaleźć kilka pożyczkodawców specjalizujących się w pożyczce na samochód. My dziś przedstawiamy dwie najciekawsze propozycje.

Mogo - W tej firmie można otrzymać gotówkę do 45 000 zł na okres do 48 miesięcy. Aby otrzymać pieniądze wystarczy mieć powyżej 21 lat, posiadać obywatelstwo Polskie, dowód osobisty i kod wygenerowany przez sprzedawcę samochodu. Minimalny wkład własny to zaledwie 15%.

Autokapital – Ta instytucja pozabankowa udziela pożyczki do 100 000 zł na okres od 12 do 48 miesięcy. Jednak minimalny wkład własny w tej firmie to 35%, to dużo biorąc pod uwagę często nadwyrężone rodzinne budżety.

Pożyczka na samochód, a koszt auta

Pożyczka na samochód powinna być odpowiedzialną decyzją. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że rata musi być na tyle mała, aby nie obciążała ona naszego budżetu. Pożyczka na samochód to zobowiązanie nawet na 4 lata. Jest to długi okres, w którym mogą przyjść lepsze i gorsze czasy pod względem finansowym, dlatego warto pozostawić sobie pewien bufor bezpieczeństwa, aby zawsze mieć pewność spokojnej spłaty.

Jeśli decydujemy się na auto używane, najlepiej sprawdzić je z zaufanym mechanikiem lub jeśli takowego nie mamy, to po prostu w przez nas wybranym punkcie. Dlaczego? Często używane auta mogą mieć wady i uszkodzenia bardzo poważne, które nie wyjdą w jeździe próbnej, a potem będą nas słono kosztować, dlatego też warto na początku sprawdzić dokładnie pojazd, który chce się kupić.

Pożyczka na samochód może być spożytkowana właściwie na samochód w każdym wieku jednak najbardziej opłacalne są te 2-3 letnie. Nie tracą one tak diametralnie na cenie, jak te prosto z salonu, a z drugiej strony są w dobrym stanie i jeszcze kilka lat bez większych uszkodzeń powinny wytrzymać. Jeśli jednak decydujemy się na starszy samochód, warto wybrać powszechną markę. Dzięki temu łatwo, w razie usterki, znajdziemy części zamienne dosłownie za grosze.

Inne opłaty

Oprócz wkładu własnego w pożyczkę na samochód, trzeba także pamiętać o innych opłatach. Pamiętaj, że pożyczka na samochód może być spożytkowana tylko i wyłącznie na zakup auta. Inne opłaty związane z tym procesem niestety musisz zapłacić z własnej kieszeni. Kupując droższy samochód zapoznaj się z kosztami ubezpieczenia, które w Polsce są obowiązkowe. Im droższe auto, tym opłaty będą większe.

Jeśli decydujesz się na sprowadzenie samochodu zza granicy to pamiętaj o akcyzie, a także o opłacie za przetłumaczenie dokumentów, za badanie techniczne w Polsce oraz wydanie tablic i karty pojazdu.  

Komentarze

No comments results found.