Pożyczki bez bik – prawda czy mit?

Anonimowo / 6 lat temu / 14 komentarze

Pożyczki gotówkowe bez bik cieszą się dość dużą popularnością wśród Polaków. Wielu z nas w przeszłości miało problemy ze spłatą długów, przez co historia kredytowa w bik często nie wygląda tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Pożyczki bez sprawdzania w bik to wygodne i pewne rozwiązanie dla osób, którym bank nie zgodził się udzielić kredytu ze względu na ich historię. Pomimo, że pożyczka internetowa bez bik jest bardzo popularna na naszym rynku, to jednak nadal wiele osób podchodzi do niej z pewną dozą niepewności. Co gorsza krąży o niej parę mitów, które nie tylko mogą powodować rozczarowanie u klienta, ale również złe zastosowanie pożyczki bez bik i zaświadczeń.

Czy istnieje pożyczka bez bik?

Pożyczki przez internet bez bik to nie jest chwyt marketingowy, tylko realna oferta portali. Popularne stwierdzenie, że pożyczki bez bik nie istnieją bierze się z nieporozumienia związanego z rejestrami dłużników. W Polsce mamy 3 bazy gromadzące dany na temat nierzetelnych dłużnikach: ERIF BIG, BIG InfoMonitor (które jest częścią BIK S.A.) i KRD BIG. Te trzy firmy są dla siebie konkurencyjne na rynku. Według prawa Polskiego pożyczkodawca ma obowiązek sprawdzić osobę wnioskującą o gotówkę w rejestrze dłużników, ale to już do niego należy decyzja, w którym. Banki, na ten przykład, sprawdzają swoich klientów we wszystkich trzech bazach. Portale pożyczkowe zazwyczaj wybierają jedną lub dwie. Dlatego pożyczka bez bik big krd po prostu nie istnieje, gdyż firmy są zobowiązań przez prawo do pozyskania informacji o zdolności kredytowej klienta. Natomiast pożyczki bez bik przez internet jak najbardziej można otrzymać.

Czy warto starać się o pożyczkę bez bik?

Pożyczki bez bik online to bardzo dobra opcja dla osób, które w przeszłości miały problem ze spłatą, który był odnotowany w rejestrze dłużników BIK. Warto w tym miejscu podkreślić, że aby opóźnienie zostało wpisane do jakiejkolwiek bazy musi trwać dłużej niż 60 dni, a suma samego zobowiązania musi być wyższa niż 200 zł. Przed decyzją o wzięciu pożyczki online bez bik warto jest sprawdzić swoją historię w tej bazie. Pobranie jednorazowo raportu z rejestru kosztuje zaledwie kilkanaście złotych, a może się okazać, że pożyczka gotówkowa bez bik po prostu nie jest potrzebna.

Pozyczki bez biku i krd przez internet zwykle są droższe niż standardowe chwilówki. Wynika to z faktu, że pożyczkodawca ponosi większe ryzyko pożyczając takiej osobie pieniądze. Istnieje zależność pomiędzy ryzykiem, a kosztem pożyczek. Im większą firma ma pewność, że klient odda gotówkę na czas, tym opłaty są niższe. Pożyczki online bez bik i krd charakteryzują się tym, że pożyczkodawca ogranicza się do informacji o kliencie w erif, co nie daje mu pełnego obrazu o jego odpowiedzialność i wypłacalność, stąd też wyższe ceny.

Podsumowując warto starać się o pożyczki bez bik i krd online tylko w dwóch przypadkach. Po pierwsze jeśli w przeszłości miało się poważne opóźnienia w spłacie (ponad 60 dni) i ma się pewność, że zostało to odnotowane tylko w bik i krd, a w erif nie. Po drugie gdy ma się niespłacone długi, które również są odnotowane jedynie w dwóch wyżej wymienionych rejestrach dłużników, a w trzecim nie ma na ten temat żadnej informacji. Natomiast pożyczka przez internet bez bik i krd nie jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają nienaganną historię kredytową, ponieważ jest po prostu droższa. 

Komentarze

No comments results found.