Na co Polacy pożyczają pieniądze? Pożyczki pozabankowe bez tajemnic.

Anonimowo / 7 lat temu / 1 komentarze

Pożyczki pozabankowe przez internet są wyjątkowo popularne w Polsce. Nasi rodacy chętnie sięgają po ten typ produktu finansowego, bo jest szybki i pewny. Na rynku można spotkać ich najróżniejsze odmiany na przykład pożyczki pozabankowe bez bik i krd, które przeznaczone dla osób o złej historii kredytowej. Najlepszym wyznacznikiem ogólnego poparcia dla tego rodzaju zobowiązań jest ilość firm na naszym rynku. W Credy24.pl możesz porównać ze sobą ponad 40 różnych parabanków. Tak zacięta konkurencja świadczy o tym, że pożyczki pozabankowe online są naprawdę na topie.

Z każdym miesiącem rośnie liczba klientów, a zespół credy24 zaczął się zastanawiać, na co najczęściej pożyczają ludzie pieniądze. Pożyczki pozabankowe mogą być spożytkowane na dowolny cel, a jaki wybierają nasi czytelnicy? Zapytaliśmy wybraną grupę konsumentów, na jaki cel przeznaczają zwykle pożyczki pozabankowe bez bik i zaświadczeń i niektóre pozycje naprawdę nas zdziwiły. Dzisiaj chcemy się z Wami podzielić najpopularniejszymi, jak również najciekawszymi odpowiedziami.

Pożyczki pozabankowe na lekarstwa

Prawie 70 % osób powyżej 55 roku życia przeznacza pożyczki pozabankowe na zakup leków i opłacenie wizyt lekarskich lub rehabilitacje. Czas oczekiwania na wizytę do kardiologa, czy ortopedy może wynosić nawet ponad rok. Dlatego też wiele osób decyduje się skorzystać z usług prywatnych gabinetów. Wykupienie potrzebnych leków też często przekracza budżety w szczególności emerytów i to na to pożyczają oni najczęściej pieniądze. (Przeczytaj też artykuł Pożyczki dla emerytów. Co musisz o nich wiedzieć?)

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych

Około 15% pożyczkobiorców wnioskuje o pożyczki pozabakowe dla zadłużonych, aby spłacić za ich pomocą wcześniejsze zadłużenia. Możemy zauważyć znaczący spadek w stosunku do lat pprzednich, gdy nawet 35 % pożyczek było przeznaczanych na ten cel. Spadek liczby pożyczek na spłatę długów jest bardzo pozytywnym zjawiskiem i miejmy nadzieję, że ta liczba wciąż będzie maleć. Na szczęście coraz więcej osób jest świadomych zagrożeń, które niosą za sobą takie zachowania, a spirala kredytowa nie jest już tematem tabu. Również na rynku w ostatnim czasie wiele firm wprowadziło opcje refinansowania długów, co także zachęca osoby do zaniechania pożyczek na spłatę poprzednich zobowiązań. Więcej na temat pożyczek dla zadłużonych znajdziesz w artykule Pożyczki dla zadłużonych - Przeczytaj przed podpisaniem umowy.

Pożyczki pozabankowe na sprzęty elektroniczne

Szybkie pożyczki pozabankowe to również sposób dla wielu osób, aby zdobyć wymarzony telefon, tablet, czy laptop. W dzisiejszym czasie bardzo trudno obyć się bez urządzeń elektronicznych, które często są niezbędne do pracy zawodowej. Dlatego też w przypadku zniszczenia się jednego z nich, Polacy chętnie sięgają po pozabankowe pożyczki. Okazuje się, że nawet 58 % ankietowanych, choć raz w życiu pożyczyło gotówkę na zakup telefonu lub laptopa.

Pożyczka pozabankowa jest po prostu korzystna

Coraz lepsze statystyki firm pożyczkowych pożyczkobiorcy uzasadniają zwykle w podobny sposób. „Pożyczka pozabankowa jest szybka i prosta w otrzymaniu, co więcej można otrzymać ją w wielu fimrach za darmo, więc po co męczyć się z bankami.” Powiedział jeden z ankietowanych. Jednak większość osób w przybliżony sposób opisuje korzyści płynące z tego rodzaju zobowiązań. Pożyczka pozabankowa jest wyjątkowym produktem finansowym, który nie ma sobie równych na rynku. Dlatego nie dziwne, że tak wiele osób chętnie po nią sięga. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat wyższości produktów oferowanych przez firmy pozabankowe nad kredytami w banku, koniecznie przeczytaj Kredyty pozabankowe a kredyty tradycyjne.

Komentarze

No comments results found.