Spłata pożyczki na raty

Anonimowo / 6 lat temu / 2 komentarze

Pożyczka na raty, porównując jej staż z chwilówką, można nazwać pewną nowością na rynku szybkich pożyczek. Ten produkt finansowy szczególnie w ostatnim roku zyskał ogromną popularność. Klienci coraz częściej wybierają to rozwiązanie, gdyż zapewnia ono spokojną i bezpieczną spłatę, a także większe kwoty. Jednak nie wszyscy nadal wiedzą jak dokładnie wygląda spłata takiej pożyczki. Dlatego dzisiejszy artykuł będzie poświęcony spłacie pożyczki na raty i jak sprawić, aby był jak najłatwiejszy. Nie jest to skomplikowany proces, jednak ważne, aby przed decyzją o wzięciu pożyczki na raty dokładnie się z nim zapoznać.

Wnioskowanie o pożyczkę na raty

O tym jak będzie przebiegać spłata pożyczki na raty w znaczącym stopniu decyduje moment wypełnienia wniosku. Zazwyczaj w pierwszym kroku klient proszony jest o wybranie kwoty oraz okresu na jaki chce pożyczyć pieniądze. To od decyzji w tym momencie zależy, czy spłata będzie możliwa. Jeśli wybierze za krótki okres, to może nie podołać spłacie, a jeśli za długi to bezsensu zapłaci większe opłaty niż to było potrzebne. Dlatego tak ważne, jest wybranie idealnego czasu spłaty dopasowanego do swoich możliwości.

Spłata pożyczki na raty

Gdy klient otrzymuje pieniądze na konto, zwykle ma miesiąc do spłaty pierwszej raty, wyjątkiem są pożyczki ze spłatą ratalną cotygodniową. Pomimo, że wydaje się, że to długi okres to jednak oszczędzanie na pierwszą ratę należy zacząć niezwłocznie, bo czas szybko leci. Gdy nadejdzie dzień spłaty należy przelać odpowiednią kwotę na konto firmy pożyczkowej. Zarówno dokładną sumę, jak i numer rachunku bankowego można znaleźć w umowie. Jeśli ona przypadkowo się zagubiła, to zawsze można skorzystać z pomocy konsultantów.

Jeśli pożyczka na raty została wzięta na dłuższy czas np. 36 miesięcy, to warto w swoim banku zrobić zlecenie przelewu. Dzięki temu, co miesiąc z Twojego konta pieniądze będą automatycznie przelewane na konto firmy pożyczkowej z tytuły kolejnych rat. Zaletą tego rozwiązania, jest to, że nie trzeba co miesiąc pamiętać o przelaniu kolejnej transzy.

Choć z drugiej strony większość pożyczkodawców przypomina swoim klientom o spłacie pożyczki SMS-em lub mailem. Jednak nie jest to reguła, dlatego warto zatroszczyć się o to zawczasu, aby rata pożyczki była spłacona na czas.

Podsumowanie

Pożyczka na raty to rozwiązanie bezpieczne i bardzo elastyczne pod względem warunków. Każdy może dopasować wysokość raty do swoich możliwości. Jednak z drugiej strony jest to duża odpowiedzialność, gdyż jest to zobowiązania czasem nawet na kilka lat, a każde opóźnienie w spłacie raty może kosztować nas niemałe pieniądze. Dlatego właśnie warto w tym wypadku korzystać z udogodnień techniki i zlecić przelew, ustawić sobie przypomnienie, a sama spłata pójdzie już gładko. 

Komentarze

No comments results found.