Wady i zalety pożyczki bez BIK

Anonimowo / 7 lat temu / 0 komentarze

Na rynku pożyczek jest wiele opcji, które są adresowane do osób w różnych sytuacjach życiowych, czy materialnych. Jednym z typów jest pożyczka online bez BIK. Wiele instytucji finansowych reklamuje się zapewniając, że nie sprawdza swoich klientów w BIK, dlatego w świadomości wielu osób ten typ zobowiązania jest lepszy niż zwykła pożyczka. Jednak nie dla każdego ten wybór jest korzystny. Kto i kiedy powinien decydować się na pożyczkę bez BIK?

Czym różni się pożyczka bez BIK od zwykłej?

W Polsce istnieje parę rejestrów dłużników, które służą do przechowywania informacji na temat spłaty różnego typu zobowiązań. Wbrew obiegowej opinii znajdujące się tam informacje nie zawierają jedynie negatywnych wpisów będących konsekwencją braku spłaty pożyczki na czas, ale również pozytywne, czyli wszystkie zobowiązania, które udało się oddać w terminie. Dlatego sprawdzanie w rejestrach nie zawsze musi działać na szkodę klienta. W sytuacji, gdy wcześniej nie było żadnych problemów ze spłatą, otrzymanie takich informacji przez pożyczkodawcę może wręcz pomóc w otrzymaniu wyższej sumy.

Zalety Pożyczki bez BIK

Gdy podwinęła się noga i parę wcześniejszych zobowiązań nie udało się spłacić na czas to pożyczka bez BIK dla zadłużonych osób jest najlepszym rozwiązaniem. W takiej sytuacji można spokojnie wnioskować o pieniądze w takiej firmie, gdyż nie odmówi ona nam gotówki ze względu na niespłacone długi, bo po prostu nie otrzyma informacji nawet, że je mamy. Pożyczki online bez BIK i KRD są deską ratunku dla wszystkich osób, które przez swoją wcześniejszą historię kredytową nie mogą starać się o normalne zobowiązania. Zła historia wyklucza szansę otrzymania nie tylko właściwie wszystkich rodzajów pomocy ze strony banku, ale również w instytucjach pozabankowych. Jedynym rozwiązaniem jest wtedy pożyczkodawca, który nie sprawdza klientów w rejestrze dłużników.

Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że różni pożyczkodawcy korzystają z różnych baz. Dlatego warto zapisywać sobie z jakich baz korzystają instytucje finansowe, u których pożycz się pieniądze, gdyż potem łatwo można stwierdzić, w którym rejestrze informacje o nas są pozytywne, a których raczej warto unikać. Jeśli taka lista nie została stworzona, to nic się nie stało swój rating i dane umieszczone w poszczególnych bazach można otrzymać za kilkanaście złotych. Wystarczy wejść na stronę danego rejestru dłużników i wykupić jednorazowy dostęp.

Wady pożyczki bez BIK

Główną wadą pożyczek bez BIK i KRD przez Internet jest ich cena. Są to droższe zobowiązanie niż tradycyjne chwilówki. Jednak ma to swoje podstawy. Pożyczkodawca rezygnując ze sprawdzenia klienta w rejestrze dłużników bierze na siebie większe prawdopodobieństwo, że pieniądze, które pożycza już do niego nie wrócą. Nie otrzymując pełnej informacji na temat pożyczkobiorcy nie wie, w jakiej sytuacji on jest i czy jest wypłacalny. Dlatego właśnie pożyczki bez BIK i KRD są droższe niż te normalne.

Kolejną wadą jest fakt, że tak jak zostało wspomniane wcześniej pożyczkodawcy korzystają z różnych baz i fakt, że ominiemy sprawdzanie w BIK, wcale nie musi oznaczać, że otrzymamy pożyczkę, gdyż możliwe, że w innych bazach również widnieje informacja o braku spłaty wcześniejszych zobowiązań.

Podsumowując pożyczka bez BIK jak każda inna ma swoje wady i zalety. Jednak warto unikać sytuacji, w której będzie trzeba z niej korzystać. Zła historia kredytowa może przeszkodzić w wielu planach w przyszłości, dlatego zawsze warto dobrze przeanalizować, czy pożyczka naprawdę jest niezbędna i czy uda się ją spłacić na czas. Lepiej czasem wstrzymać się z planami i przeboleć chwilę brak pieniędzy, niż potem męczyć się z unikaniem sprawdzania w bazach dłużników.

Komentarze

No comments results found.